بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد روئین سطح طبرستان کاملا محفوظ می باشد

ویژگی های ریزساختاری و سایشی آلیاژ با روکش سخت Fe-Cr-C با کربن

ویژگی های ریزساختاری و سایشی آلیاژ با روکش سخت Fe-Cr-C با کربن
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/05 0 نظر

آلیاژ هیپر اوتکتیک Fe-Cr-C با کربن بالا، دارای مقاومت فرسایشی فوق العاده بالا میباشند و میتوان آنها را در محیط های سایشی شدید مورد استفاده قرار داد

آلیاژهای Fe-cr به علت داشتن مقاومت فوق العاده بالا در برابر سایش، در شرایط سایشی شدید مورد استفاده قرار می گیرند. مقاومت بسیار عالی در برابر فرسایش و سایش، حاصل از بخش حجمی بالای کاربیدها و سفتی ماتریس نیز به مقاومت در برابر سایش کمک می کند. ویژگیهایی مانند مقاومت در برابر فرسایش و سایش، مقاومت در برابر خوردگی سطح و مقاومت کششی یا چسبندگی که به میزان بسیار زیادی برای این چدنهای سفید آلیاژی اهمیت دارد، برای بخش های مقاوم در برابر نورد و بخش های مقاوم فرسایشی دیگر نورد فولاد و دستگاههای تولید پودر معدنی، مورد استفاده قرار می گیرد. در میان این ویژگیها، اینگونه گزارش شده است که مقاومت فرسایشی سایشی نه تنها به نوع، مورفولوژی، مقدار و الگوی توزیع کاربید های رسوب شده حاصل از ذوب، بلکه به نوع ساختار ماتریس نیز بستگی دارد .
کاربیدهای Cr.Fe)7 C3)، در آلیاژهای Fe-Cr-C با میزان بیشتری از کربن (wt%5-2) و کروم (wt%30-18) یافت می شوند. این ریزساختارها، ویژگیهای مقاومتی سایشی خوبی را نشان می دهند. این نوع مواد سخت را می توان با چدن سفید با کروم (Cr) که دارای سختی بالای M_7 C_3، (حدود HV1600) می باشد، نشان داد.Cr_7 C3، به علت دارا بودن ترکیب عالی از سختی بالا، مقاومت فرسایشی عالی، و همچنین مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون، به خوبی شناخته شده است، به طوری که به صورت گسترده ای به عنوان فاز تقویت کننده در پوشش های کامپوزیت، مورد استفاده قرار گرفته است .
کاربید Cr.Fe)_7 C3)، که پوشش کامپوزیت را تقویت می کند، دارای مقاومت عالی در برابر سایش می باشد. ابتدا، کاربیدهای پرو اوتکتیک Cr.Fe)7 C3) با سختی بالا، می توانند به طور موفقیت آمیزی، تغییر شکل پلاستیکی را در هنگام تعامل با سطح مقابل در طول فرایند سایش لغزشی، به تأخیر بیندازند. بنابراین، تاثیر تغییر چسبندگی بر سرعت حذف مواد، پایین است.
منابع تراکم با انرژی بالا، به طور گسترده ای در آلیاژهای با روکش سخت مورد استفاده قرار گرفته اند تا مقاومت سایش و خوردگی سطح مواد سدیم، مانند پرتو الکترون، قوس پلاسما، و لیزر را افزایش دهند.

فرایند جوشکاری قوس گاز تنگستن (GTAW) ( که جوش TIG نیز نامیده می شود)، هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که ظاهر جوش خوب و جوشکاری با کیفیت بالا مورد نیاز باشد. در این فرایند، یک قوس الکتریکی بین یک الکترود تنگستن و یک فلز پایه شکل می گیرد. این منطقه قوس، بوسیله یک نوع گاز بی اثر و یا مخلوطی از گازهای بی اثر، محافظت می شود. الکترون ها از این الکترود تنگستن منتشر می شوند و در حالی که از درون این قوس عبور می کنند، شتاب می گیرند. یک میزان قابل ملاحظه ای از انرژی، که تابع کار نامیده می شود، برای یک الکترون مورد نیاز می باشد تا از این الکترود خارج شود. هنگامی که الکترون به قطعه کار وارد می شود، مقدار انرژی معادل برای تابع کار، رها می شود تا پرکننده و فلز پایه ذوب شود.
هدف از این مطالعه، بررسی تأثیر افزودن کربن بر ویژگی ریزساختاری سایشی بر آلیاژ هیپر اوتکتیک
Fe-Cr-C می باشد. بنابراین، یک سری از آلیاژهای با روکش سخت Fe-Cr-C دارای کربن بالا، بوسیله جوش قوس گاز تنگستن در این بررسی تولید شده اند. 

در تحقیقی از فرآیند GTAW برای تولید یک سری از آلیاژهای هیپر اوتکتیک Fe-Cr-C استفاده شد.در این مطالعه، افزودن گرافیت های مختلف در پر کننده ، باعث تشکیل آلیاژهای با روکش سخت Fe-Cr-C با مقادیر مختلف کربن گردید. ترکیب هیبراوتکتیک شامل محلول جامد (α)، کاربید(Cr.Fe)7C3 و میزان اندکی از کاربید (Cr.Fe)23C6بود. میزان و اندازه کاربید اولیه و شکست کلنی های اوتکتیک به نسیت میزان مختلف کربن، متفاوت بود. سختی آلیاژ با روکش سخت، با زیاد شدن مقدار کربن،متفاوت بود. سختی آلیاژ با روکش سخت، با زیاد شدن مقدار کربن،  مقاومت در برابر سایش، افزایش یافت.با این وجود ، کاربیدهای اولیه بیشتری میتوانند از وارد رسیدن آسیب به ماتریس اوتکتیک توسط ذرات سایشی جلوگیری کنند. با افزایش شکست کاربیدها، این خراش ها ناپیوسته و کم عمق شدند. تشکیل این حفره ها به شکست کاربیدها مرتبط شد. بنابراین ، الیاژ هیپر اوتکتیک Fe-Cr-C با کربن بالا، دارای مقاومت فرسایشی فوق العاده بالا میباشند و میتوان آنها را در محیط های سایشی شدید مورد استفاده قرار داد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0